وزین دانش نماینده رسمی مرکز کار ایران (کاریران) در استان اصفهان
زبان فرانسه

یکی از محبوب ترین و کاربردی ترین دوره های آموزش زبان در سطح بین الملل، دوره زبان در فرانسه می باشد. اهمیت زبان فرانسه بر همگان روشن است. زبان فرانسوی به عنوان دومین زبان مهم در دنیا بعد از زبان انگلیسی محسوب می شود و  همچنین یکی از زبان های مهم و به رسمیت شناخته شده در بین دانشگاهیان، شرکت ها و کارفرماها در سراسر دنیا به شمار می رود. بدیهی است که متقاضیان تحصیل و کار با تسلط بر زبان فرانسه و اخذ مدرک مربوطه می توانند از فرصتهای کاری و تحصیلی مناسبی نه تنها در کشور فرانسه بلکه در کل دنیا برخوردار شوند.
اگر چنانچه هنوز هم به اهمیت زبان فرانسوی پی نبرده اید، باید بدانید که زبان فرانسوی زبان رسمی یا زبان دوم بیش از 55 کشور دنیا محسوب می شود و تقریبا 300 میلیون نفر در دنیا به زبان فرانسوی تکلم می کنند. پس اگر شما هم مایل به تحصیل، کار، بیزینس و … در کشور فرانسه، کانادا، بلژیک، سوئیس و هر کشور اروپایی دیگر هستید، ثبت نام در دوره زبان در این کشور می تواند پله ترقی شما باشد. پس در این زمینه توصیه می شود پس از مطالعه مقاله حاضر، با بهره گیری از مشاوره کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش در جریان جزئیات ثبت نام در این دوره ها و مهاجرت به فرانسه قرار گیرید.
اهمیت زبان فرانسه در سطح بین الملل
در سراسر جهان، زبان فرانسه هنوز هم به عنوان زبان کاربردی و زبان دوم دنیا پس از انگلیسی به حساب می آید. یکی از پیش نیازهای مهم پذیرش در بهترین دانشگاه های فرانسه 2019 که جزو دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران نیز می باشند، ارائه مدرک مهارت زبان فرانسوی DELF, DALF, TCF  است. شرط ارائه مدرک سطح B1/ B2 زبان فرانسه برای پذیرش در دانشگاه های فرانسه، کانادا، آمریکا، انگلیس، بلژیک و سوئیس الزامی است و تعداد محدودی از دانشجویان با مدرک سطح A1/ A2 زبان فرانسه ممکن است در این دانشگاه ها پذیرش شوند. در این صورت نیز گذراندن دوره فشرده در تابستان و دوره زبان فرانسه در کل سال تحصیلی از پیش نیازهای تحصیلی محسوب می شود.

شما می توانید در برنامه های متفاوت تحصیلی در این کشور درخواست پذیرش و ویزا نمائید، البته پذیرش شما به منزله ویزا شدن شما نخواهد بود شما بایستی متناسب باشرایط تحصیلی بهترین انتخاب را داشته باشید. شاید بیشترین درخواست را برای اعزام دانشجو به فرانسه برنامه هایی از این قبیل دارند:

یک نکته را همین ابتدا باید در مورد انتخاب برنامه تحصیلی در این کشور به شما عزیزان بدهیم که اگر شما کشور فرانسه را برای تحصیل و یا کار و اقامت انتخاب نموده اید بهتر است به جهت هزینه های کمتر در برنامه هایی که به زبان فرانسه تدریش می شود درخواست نمائید