وزین دانش نماینده رسمی مرکز کار ایران (کاریران) در استان اصفهان
شرایط تحصیل در مالزی

مالزی

تحصیلات زیر دیپلم در مالزی

‌‌در کشور مالزی‌ آموزش‌ کودکان‌ از ۴ تا ۵ سالگی‌ با دوران‌ آمادگی‌ آغاز می‌شود. تحصیلات‌ ابتدایی‌ در مالزی از ۶ سالگی‌ به‌ مدت‌ ۶ یا ۷ سال‌ است‌ که‌ در این‌ دوره‌ خواندن، نوشتن، ریاضیات‌ پایه‌ و علوم‌پایه اهمیت‌ ویژه‌ای‌ دارند  دانش‌آموزان‌ در مالزی دو امتحان‌ در سال‌های‌ سوم‌ و ششم‌ شرکت‌ می‌کنند. تحصیلات‌ دبیرستان در مازی‌ نیز به‌ دو دوره‌ ۳ ساله‌ تقسیم‌ می‌شود.

تحصیلات پیش دانشگاهی در مالزی

در مالزی دانش‌آموزان‌ در سه‌ سال‌ اول‌ دبیرستان‌ دروس‌ علوم‌ پایه، علوم‌ انسانی، هنر و آموزش‌های‌ صنعتی‌ را می‌گذراند و در پایان‌ آن‌ در امتحانات‌(PMR) شرکت‌ می‌کنند. دوره‌ دوم‌ نیز سه‌ سال‌ است‌ که‌ برای‌ ۲ سال‌ دانش‌آموزان‌ دروس‌ مشخصی‌ را انتخاب‌ می‌کنند و در امتحانات‌ SPM شرکت‌ می‌نمایند. برای‌ ورود به‌ دانشگاه‌های‌ مالزی‌ دانش‌آموزان‌ باید دوره‌ یکساله‌ دیگری‌ را بگذرانند و با موفقیت‌ در امتحانات‌ آخر سال‌ مدرک‌ STPM را بگیرند که‌ همان‌ دیپلم‌ دبیرستان‌ در مالزی‌ است. این‌ مدرک‌ مشابه‌ مدارک‌ A Level در نظام‌ آموزشی‌ انگلستان‌ است.

دارندگان‌ مدرک‌SPM  مالزی می‌توانند در کالج‌های مالزی و پلی‌ تکنیک‌های مالزی، و دارندگان‌ مدرک‌STPM، می‌توانند در دانشگاه‌های مالزی ادامه‌ تحصیل‌ دهند.

دوره‌های‌ تحصیلی دانشگاههای مالزی

دوره‌هایی‌ که‌ منتهی‌ به‌ مدارک Diploma می‌شود سه‌ سال‌ تحصیل‌ و برای‌ Certificate  دو سال‌ تحصیل‌ در کالج‌ها و پلی‌ تکنیک‌های مالزی است. دوره‌های‌ سه‌ ساله طی‌ شده‌ در دانشگاه‌ها نیز که‌ به‌ مدرک‌ Diploma منتهی‌ می‌شود. معمولاً‌ با ۹۰ تا ۱۰۰ واحد (Credit) گذرانده‌ می‌شود.

افرادی‌ که‌ مدرک‌ Diploma  یا Certificate از کالج‌ها یا پلی‌تکنیک‌های مالزی داشته‌ باشند می‌توانند وارد دانشگاه‌های مالزی شوند.

 

مقاطع تحصیلی

لیسانس :

برای ورود به مقطع لیسانس شرایط هر دانشگاه متفاوت می باشد.شرایطی که برای دانشگاههاموجود می باشدبستگی به شرط معدل دوران دبیرستان و پیش دانشگاهی داردهمچنین در بعضی از دانشگاهها شرط سنی وجود دارد. شرط معدل در دانشگاههای دولتی بسیار مهم تراز دانشگاههای خصوصی می باشدچون این دانشگاه ظرفیت کمتری برای دانشجوی بین المللی دارد((um-ukm-upm-usm-utm. شرط معدل دانشگاههای دولتی برای دبیرستان و پیش دانشگاهی معدل بالای7 1 می باشد ولی این بدین معنی نیست افرادی که دارای معدل کمتری می باشند از شانس کمتری بهره مند باشند هر دانشگاه برای هر ترم تحصیلی خود شرایط خاصی را ایجاد می کندکه متقاضی می بایست با توجه به اطلاعات همان ترم اقدام کند ترمهای تحصیلی دردانشگاههای دولتی در دو تاریخ (مرداد،شهریورو دی و بهمن می باشدزمان اقدام برای هر دوترم تقریبا”5 ماه قبل می باشد و مدت پذیرش 2 الی3 ماه طول میکشدکه این زمان بستگی به شرایط خود دانشگاه دارد.

 

اصولا افردای که مایل به زندگی در کشور های دیگر میباشند دوره لیسانس در مالزی طی میکنند چون دانشگاه هی شعبه ای در مالزی موجود میباشد

هزینه تحصیلی دوره لیسانس در دانشگاههای دولتی بین  ترمی 9000-7000 (رینگیت)   Rmدر رشته های متفاوت متغیر می باشد طول دوره تحصیل هم بنا به رشته 3الی4 سال می باشد.هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی  و…help-limkokwing-sunway-mmu-uniten-monash متغیر می باشد از سالی 20000 هزار رینگت تا سالی 30000

در صورت ارایه کمک هزینه از طرف دانشگاه هزینه ها متغیر میباشد

دانشجویانی که برای مقطع لیسانس اقدام می کنندباید دارای هیچ گونه تعهد خدمت سربازی نداشته باشند برای این دانشجویان ،قانونی در قبال وثیقه گذاشتن وجود نداردفقط افرادی که هنوز مشول نشده اندنیز میتوانندبه طورقانونی قبل از سن مشمول از کشورخارج شوند.با توجه به شرایط جدیدو اطلاعیه های وزارت علوم در صورتی که شخص مشکل نظام وظیفه داشته باشدو برای پیش دانشگاهی از ایران خارج شود نمی تواند تشکیل پرونده دانشجویی در سفارت ایران دهد و این فرد باید پس از طی دروان پیش دانشگاهی در هر کدام از دانشگاههای مورد تائیدوزارت علوم ثبت نام کند .

فوق لیسانس:

طول دوره تحصیلی در فوق لیسانس از5/1 تا 5/2 سال می باشد اصولا” دانشگاههای مالزی سالی دوبار دانشجو می پذیرند.تقویم دانشگاهی دانشگاههای مالزی در ماههای شهریورو بهمن ماه می باشد متقاضیان می بایست برای ترم 3 الی 4 ماه قبل برای تشکیل پرونده در دانشگاه مورد نظر خود اقدام کنند. شرط معدل در دانشگاههای مالزی برای مقطع فوق لیسانس برای کسانی که بعد از فارغ التحصیلی سریعا” برای پذیرش اقدام میکنند اصولا” 15 به بالا می باشدولی در بعضی از دانشگاهها معدل 14 به بالا نیز پذیرفته می شود این شرایط معدل بستگی به شرایط دانشگاه در همان ترم تعداد دانشجویانی که برای آن رشته خاص اقدام کرده اندبستگی دارد. شرط معدل برای کسانی که دارای سابقه کارتمام وقت می باشند 14 به بالا می باشدو هر سال سابق کار مقداری از کسری معدل را پوشش می دهد

اصولا مدرک زبان اجباری نیست و شخص می تواند این دوره را در ایران یا مالزی بگذراند .

هزینه تحصیل در دانشگاه دولتی ترمی 7000 تا 8000 رینگیت میباشد این هزینه در دانشگاه خصوصی ترمی 10000 تا 15000 رینگیت است

برای کسانی که مشکل نظام وظیفه دارند می توانند با گرفتی پذیرش از دانشگاه مورد تائید وزارت علوم و تحقیقات و نیز داشتن مدرک( زبان داخلی MCHE  ، امتحان تولیمو) و یا مدرک زبان بین المللی آیلتس یا تافل و قرار دادن وثیقه از کشورخارج شوند .

 

دکترا:

شرایط تحصیل در مقطع دکترااز نظر معدلی ، معدل بالای 15 می باشد و همچنین متقاضی باید مدرک لیسانس و ریز نمرات آن را نیز علاوه بر مدرک فوق لیسانس ترجمه کند .طول دوره تحصیل دکترا5/2 تا 5/3 سال می باشدو هزینه تحصیل در دانشگاه دولتی ترمی 7000 تا 8000 رینگت میباشد این هزینه در دانشگاه خصوصی ترمی 10000 تا 12000 رینگت است شخص می تواند برای 1-2 نفر اعضای خانواده ویزای همراه بگیرد.مدرک زبان بستگی به دانشگاه دارد.

کالج زبان انگلیسی AWESOME در شهر کوالالامپور قرار گرفته است و ارائه دهنده دوره های آموزش زبان انگلیسی با استانداردهای عالی و کمترین هزینه تحصیلی در مالزی برای همه سنین و سطوح مختلف می باشد.آموزشگاه زبان انگلیسی AWESOME در جهت شکوفایی و پرورش قدرت زبان آموزی زبان آموزانش در درک مطلب و روان خوانی با استفاده از تکنولوژی پیشرفته ATS سعی نموده است با تهیه متون پلکانی و هدفمند و تمرین های استاندارد از قبیل پیش بینی محتوا، اسکن کردن، نتیجه گیری، حدس زدن مفاهیم و معانی لغات و خلاصه نمودن اطلاعت توان کاربردی آنان را بالا ببرد و با استفاده از قدرت حافظه دراز مدت، گنجینه و دایره مفاهیم گرامری و لغات فراگیران را افزایش دهد.

از مزایای این کاج ارائه خوابگاه دانشجویی با کیفیت و قیمت مناسب در شهر کوالالامپور است.

 

کالج زبان – British Council
موسسه بین المللی روابط فرهنگی‌ بریتانیا (British Council) در سال ۱۹۳۴تاسیس گردید. کالج زبان بریتیش کانسیل که در حال حاضر در ۱۱۰ کشور جهان دارای مرکز آموزش می‌‌باشد، از سال ۱۹۴۷ فعالیت خود را در کشور مالزی آغاز کرد. دفتر اصلی‌ این موسسه در مرکز شهر کوالالامپور پایتخت مالزی و در نزدیکی‌ برجهای دوقلو (KLCC) واقع شده است. در شیوه آموزش این کالج تاکید بر روی تقویت قدرت مکالمه دانشجو می‌باشد. به همین دلیلتوصیه مشاوران مالزی دات نت به دوستانی که نیاز به تقویت زبان از پایه را دارند این هست که چند ماه زبان را در کالج  ELS گذرانده و سپس برای تقویت قدرت مکالمه در کالج British Council ثبت نام کنند. این مرکز علاوه بر برگزاری دوره‌های آموزش زبان، آزمونهای آیلتس و دوره های آمادگی این آزمون را نیز برگزار می‌‌کند. برگزاری ۶  آزمون آیلتس در هر ماه سبب شده بسیاری از دانشجویان از کشورهای مختلف این مرکز را برای شرکت در این آزمون انتخاب کنند.

 

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع لیسانس

1-ترجمه ریز نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی

2-ترجمه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی

3-ترجمه گواهی موجودی حساب خود متقاضی و یا پدر که در این گواهی ملزم است حتی برای یک روز مبلغ معادل 10تا15میلیون موجودی حساب داشته باشد و سپس این گواهی را ترجمه کند(بعضی از بانکها این گواهی را به صورت انگلیسی تحویل میدهند.)4

-کپی تمامی صفحات پاسپورت ترجمه کارت ملی در صورتی که شخص دارای سن بالای19 سال می باشد ترجمه گواهی موجود حساب نیز به روند اخذ پذیرش کمک می کند.

5-شش قطعه عکس4*6 پشت زمینه آبی روشن یا سفید.

(یک سری از مدارک برای گروههای سنی خاصی الزامی می باشد که این مدارک متقاضی می بایست با مشاورین موسسه وزین دانش هماهنگی کند. )

مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی فوق لیسانس عبارتند از:1-ترجمه ریز نمرات و مدر ک فارغ التحصیلی 2-کپی تمامی صفحات پاسپورت(ترجمه کارت ملی در صورت نداشتن پاسپورت)3-ترجمه سوابق کاری و گواهیهای مرتبط تحصیلی4-ترجمه گواهی موجودی حساب5-شش قطعه عکس4*6    6-نوشتن رزومه 7-نوشتن پروپوزال(در صورتی که دانشگاه مورد نظر احتیاج داشته باشد.)8-تکمیل فرم توصیه نامه اساتید مهر شود توسط اساتید یا شرکت (فرم توصیه نامه را 2نفر از اساتید پر کنند)9-ارائه کپی مدرک زبان(در شرایط نیاز دانشگاه)10-مدارک زبان

مدارک مورد نیاز پذیرش تحصیلی دکترا مشابه فوق لیسانس و به اضافه:

1-ترجمه ریز نمرات فوق لیسانس2-ترجمه مدرک فوق لیسانس3-پروپوزال اجباری است 4-هرگونه گواهی مقاله ,پوسترو یا سابقه کار امکان پذیرش را بیشتر می کند.

دانش-آموختگان-خارج/سطح-بندی-دانشگاه-های-خارج-از-کشور

 

براي كسب اطلاعات بيشتر كافي است با شماره تلفن‌هاي 3۲۲۲8918 و 32231111  تماس حاصل فرماييد وچنانچه اصفهان ساکن نیستید كد ۰3۱ را قبل از شماره ها، شماره گيري فرماييد

ساعت تماس 9 الی 14