وزین دانش نماینده رسمی مرکز کار ایران (کاریران) در استان اصفهان
فرآیند اخذ پذیرش مؤسسه وزین دانش

 

نحوه گرفتن پذیرش از دانشگاه های خارجی (Apply for University)، امروزه به عنوان یکی از درگیری های ذهنی بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان در رشته های تحصیلی و در مقاطع مختلف شده است. بسیاری از دانشگاه های جهان به ویژه در مقاطع ارشد و دکترا، شرایط خوبی از لحاظ محتوای درسی و امکانات برای ادامه تحصیل ایجاد کرده اند که باعث شده بسیاری از افراد چه دانشجو چه فارغ التحصیل به دنبال ادامه تحصیل در مقاطع بالاتری باشند. در این مطلب سعی شده یک راهنمای کلی جهت آشنایی با  راه و روش اپلای کردن برای دانشگاه های خارجی ارائه شود.

مدارک مورد نیاز برای اقدام به (Statement of Purpose)گرفتن پذیرش از دانشگاه:

1- مدرک بین المللی زبان انگلیسی : TOFEL  یا IELTS

2- آزمون GRE General : برای دانشگاه های امریکا و برخی از دانشگاه های کانادا و سایر کشورها

3- آزمون GRE Subject : برای برخی رشته ها مثل فیزیک، زیست و…

4- آزمون GMAT : برای رشته مدیریت

5- مدارک تحصیلی (دانشنامه) : کارشناسی برای اپلای ارشد یا دکترای پیوسته و ارشد برای دکترا

6- رزومه

7- مقالات علمی و کتاب (برای داشتن امتیاز بیشتر)

8- ریزنمرات تحصیلی (Official Tronscript) :اگر دانشجوی سال آخر باشد ریزنمرات رسمی تا آخرین نمره ترم جاری

9- توصیه نامه اساتید (Letter of Recommendation)

10- انگیزه نامه

معمولا دانشگاه ها در یکسال، دو نوبت پذیرش دارند ؛ پاییز fall  بهار spring که بسته به کشور و دانشگاهdeadline های مختلفی دارند.

توجه : اگر در زمان ارسال مدارک دانشجو هستید دانشگاه این امکان را می دهد که در زمان شروع تحصیل یا پس از شروع، مدرک گواهی پایان دوره تحصیلی از مقطع قبلی را به واحد ثبت نام دانشگاه ارائه دهید و در نتیجه در زمان ارسال مدارک نیاز به فارغ التحصیلی نیست.

متقاضی می تواند برای ثبت نام و اخذ پذیرش از مؤسسه، به صورت زیر اقدام نماید:

•    کسب اطلاعات دقیق و به هنگام در رابطه با کشور مورد نظر از طریق اطلاعات موجود در سایت مؤسسه
مشاوره اولیه تلفنی
مشاوره حضوری توسط مشاورین مجرب مؤسسه
•    در صورت دارا بودن صلاحیت های لازم و اتخاذ تصمیم متقاضی برای ادامه تحصیل در کشور، دانشگاه و رشته مورد نظر، متقاضی می تواند از طرق زیر اعلام آمادگی نماید:
تکمیل فرم ثبت نام در سایت مؤسسه
ارسال ایمیل
تماس تلفنی
مراجعه حضوری
•    چنانچه امکان مراجعه حضوری برای متقاضی وجود نداشته باشد، باید پس از انجام هماهنگی های لازم جهت تنظیم قرارداد بر اساس اطلاعات متقاضی تکمیل و از طریق ایمیل ارسال گردد. سپس بر اساس راهنمایی های مشاور و مسئول پرونده در خصوص چگونگی ارسال مدارک و پرداخت هزینه های مربوطه اقدام شود.
•    در صورت مراجعه حضوری، بهتر است از قبل در رابطه با مدارک مورد نیاز برای ثبت نام، اطلاعات کامل از مشاوران مؤسسه اخذ گردد تا با توجه به بعد مسافت، از اتلاف وقت و مراجعات متعدد جلوگیری شود.
•     ترجمه ی مدارک برای ارائه  به کالج یا دانشگاه مربوطه و اخذ پذیرش ضروری است. بنابر این مدارک باید توسط دارالترجمه های رسمی و معتبر ترجمه شده و پس از مهر و تایید  مراجع ذیصلاح از قبیل وزارت آموزش وپرورش، وزارت دادگستری و وزارت خارجه یا سفارت مربوطه به موسسه تحویل شود.متقاضی به منظور سهولت و تسریع در کار،می تواند مدارک مربوطه را به مؤسسه تحویل داده تا نسبت به ترجمه آنها اقدام شود.
•    پس از اخذ پذیرش و ارائه آن به متقاضی، اقدامات لازم در خصوص بیمه و درخواست ویزا با همکاری  مؤسسه به عمل خواهد آمد.
•    پس از صـدور ویـزا در صورت درخواست متقاضی جهت اخذ بلیط و تاریخ اعـزام به کشور مورد نظر، هماهنگی های لازم با دانشجـو و نمـاینده مؤسسه به عمل می آید.
•   در صورت درخواست متقاضی

، کلیه خدمات اعلامی در قرارداد از جمله، استقبال در فرودگاه کشور مورد نظر، اسکان، بیمه، تهیه سیم کارت، آشنایی با مراکز مورد نیاز و … توسط نماینده در کشور مربوطه به دانشجو ارائه خواهد شد